Black Mirror’ın 4. sezonu, yeni yılınızı zehir edebilir!

Distopik Netflix dizisi Black Mirror‘ın 4. sezonu bugün yayınlandı. Netflix‘te 6 bölümü birden yayınlanan diziyi hızla izlemezseniz yeni yılınız zehir gibi başlayabilir zira yakında ‘spoiler’ yani yeni bölümlerle ilgili bilgilerin havada uçuşma ihtimali yüksek.

3 günlük yılbaşı tatil maratonu bu akşam itibariyle başladı. Birçok ülkede de noel heyecanının ortasına denk gelen distopik dizi Black Mirror’ın 4. sezonu şimdiden heyecan yaratmış durumda.

Diziye yabancı olanlar için açıklayacak olursak Black Mirror, yani siyah ayna, televizyon, telefon gibi ekranların hayatlarımızı nasıl etkilediği ve nasıl etkileme potansiyeli olduğunu, teknolojinin gelişimiyle insanların nasıl kontrol edilebileceği, kötü niyetli hükümetlerin insanları kontrol etmek için teknolojiyi nasıl kullanabileceği dahil hayali distopik dünyaları seyirciyle buluşturan bir yapım.

Neredeyse her bölümü ayrı ayrı konuşulan dizi, geçmiş yıllarda sosyal çevrelerimizde sıklıkla sohbet konusu oldu.

4. sezonla ilgili bu durumun değişmesi beklenmiyor, hatta dizinin her yıl artan seyirci kitlesiyle spoiler yeme ihtimaliniz de giderek artıyor.

Bu yüzden tavsiyemiz, fazla bekletmeden 6 bölümü izlemeniz. Yoksa yeni yıla keyifsiz girme ihtimaliniz yüksek, bizden söylemesi…

Netflix’ten Black Mirror’lı yılbaşı videosu

Netflix, Black Mirror’ın yeni sezonunun yayınlanmasıyla birlikte geçmiş sezonlardan görüntüler içeren ve gerçek dünyadaki yansımalarıyla eşleştiren ilginç bir video yayınladı.

Video, aslında Black Mirror’ın distopyasıyla dünyamızın gerçekliği arasındaki kalın çizginin giderek inceldiğini de suratımıza çok sert vuruyor.

Geçmiş sezonları izlemediyseniz alttaki video ufak -ama aslında size pek bir şey ifade etmeyecek- spoiler’lar içerebilir, uyaralım:

(Kaynak: Dijitron.TV)

Etiketler:, ,