DM tuşu güncellendi, tweetleri kaydedip paylaşma kolaylaştı

Twitter, mobil kullanıcılar için yeni bir özelliği devreye alıyor. Şirket, ‘direkt Mesaj ile gönder‘ kutucuğunu güncelledi. DM tuşu artık üç seçenek sunan bir düğme haline getirildi. Düğmeye tıklayınca tweet’i yine DM olarak gönderebiliyorsunuz ancak ek olarak, “Kaydedilenlere ekle” ve “Tweet’i paylaş” seçenekleri de çıkıyor.

Yeni özellik sayesinde tweetlerin sonradan okumak daha kolay hale geldi. Ayrıca paylaşmak için artık “bağlantıyı kopyala“maya ihtiyacınız yok. Paylaşa bastıktan sonra platformu seçebiliyorsunuz veya isterseniz yine bağlantı linkini alabiliyorsunuz.

Kullanıcıların talepleriyle şekillendi

Şirket, bu özellik için gereken araçları 2017’deki Hack Week aktivitelerinde geliştirmiş, hatta aktivitelerin sonunda çalışır durumda bir prototip üretmişti.

Ürün Müdürü Jesar Shah, kullanıcılarının talepleri çerçevesinde yeni özelliğin şekillendiğini söyledi. Bir tweet’i kaydedilenlere ekleyince, veya ‘Bookmark’layınca, sadece kendinizin görebildiği bir listeye ekleniyor. Böylece favorileriniz gibi dışarıdan da görülebilen bir listenin dışına çıkmış oluyorsunuz.

Yeni özellik ile profilinizin kayan menüsüne giderek ilgili kategoriyi seçerek kaydettiklerinize erişebileceksiniz.

Özellik kademe kademe kullanıcılarla buluşmaya başladı.

(Kaynak: Engadget, Dijitron.TV)

Etiketler: