Hyperloop CEO’su Dirk Ahlborn ile 5 Aralık’ta IoT, enerji ve akıllı şehirler konuşulacak

Bilimi, teknolojiyi ve girişimciliği bir araya getirerek geleceğe yön veren çözümler yaratan kar amacı gütmeyen global inisiyatif Hello Tomorrow, Zorlu Holding, Zorlu Enerji ve Kale Grubu ana sponsorluğunda geleceğin şehirlerini konuşmak üzere özel bir etkinlik gerçekleştiriyor. Etkinlik 5 Aralık 2017 tarihinde Zorlu PSM’de “The Future of Smart Cities – Akıllı Şehirlerin Geleceği” temasında gerçekleştirilecek. Etkinlikte “akıllı mobilite”, “Nesnelerin İnterneti – IoT & Dijitalizasyon” ve “enerji verimliliği” konuşulacak. Etkinliğin açılış konuşmacısı ise Hyperloop CEO’su Dirk Ahlborn.

Hello Tomorrow Türkiye’nin amacı Türkiye’yi teknoloji tüketen yerine üreten bir ekonomiye dönüştürecek girişimciler yetiştirmek. Bu amaçla Hello Tomorrow, geçtiğimiz yıl “Enerjinin Geleceği” etkinliğinde 700’ü aşkın girişimci, yatırımcı ve iş–sanayi dünyasının liderlerini bir araya getirmişti.

Hello Tomorrow Türkiye; ABD, İngiltere, Fransa, Danimarka, İsrail, BAE gibi dünyanın dört bir yanından inovatörleri bu seneki ikinci etkinlikle Türkiye’de ağırlıyor.

Açılış konuşmacısı Hyperloop Ulaşım Teknolojileri CEO’su Dirk Ahlborn

5 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan etkinliğin açılış konuşmacısı Hyperloop Ulaşım Teknolojileri CEO’su Dirk Ahlborn. Dirk Ahlborn, Hyperloop’un nasıl kurulduğunu, Elon Musk’ın öncüsü olduğu ses üstü hızı hedefleyen yeni ulaşım teknolojisi Hyperloop‘u anlatacak.

Etkinlikteki açılış konuşmalarını sırasıyla Hello Tomorrow Türkiye Kurucu Başkanı Timur Topalgökçeli, Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Sn. Charles Fries ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik gerçekleştirecek.

Birinci panelde akıllı şehircilik için çözüm önerileri hakkında Engie CEO ve Ülke Temsilcisi Denis Lohest, Kale Grubu Başkan & CEO’su Zeynep Bodur Okyay, İBB İSBAK A.Ş. Genel Müdürü Muhammed Alyürük, Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, Sanko Enerji CEO’su Adil Tekin ve TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav konuşacak.

Moderatörlüğünü Futurist Ufuk Tarhan’ın üstlendiği ikinci panel akıllı şehirlerin geleceği ve girişimcilerin oynayacağı rol hakkında. Panelde Masdar Akıllı Şehir Uzmanı ve Replenish kurucusu – CEO’su Dr. Tia Kansara, Londra bazlı EcoMachines Ventures Yönetici Ortak Dr. Ilian Iliev, Vestel Ventures CEO’su Metin Salt, yapay zeka laboratuvarı Tarentum Labs Kurucusu Burak Aydın, siber güvenlik lideri Trend Micro Akdeniz Ülkeleri ve Türkiye Genel Müdürü Yakup Börekçioğlu ve ATÖLYE Kurucu Ortak ve CEO’su Kerem Alper görüşlerini paylaşacak.

NOVUSENS İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü Kurucu Partneri Berrin Benli ise dünyaya yön veren girişimlerle ilgili “Akıllı Şehir Vizyonu ve Çanakkale için Yol Haritası” başlıklı konuşmas yapacak. Bunu, girişimcilerle ilgili özel sohbet seansı takip edecek.

Blockchain ve enerjiyi bir araya getiren dünyanın öncü girişimcileri Türkiye’de

Enerji sektörünün geleceğini en çok merak ettiği başlıklardan biri olan “blockchain ve enerji üretimi” arasındaki işbirliğini dünyaya kazandıran LO3 Energy’nin Direktörü Scott Kessler’in de aralarında olduğu yedi farklı girişimcinin yer alacağı sohbette öne çıkan başlıklar şöyle olacak: Kinetik enerji depolama, blockchain & microgrids, nesnelerin interneti – IoT & big data, robotik & bina bakımı, blockchain & enerji, yeşil ve yeni nesil mobilite.

Geleceği bilim ve teknoloji ile dönüştürmek için ilham vermeyi hedefleyen etkinliğin detaylı programı https://goo.gl/wA38FM adresinden indirilebilir.

Etkinliğe kayıt için ise https://hellotomorrowturkey.typeform.com/to/B6Jhoa adresine tıklayabilirsiniz.

(Kaynak: Dijitron.TV)

Etiketler:,