Kayakseverler için dışiskelet ile saatlerce kayak yapmak mümkün

İnsan hareketliliğini artıran ve aranan ekstra gücü veren dışiskeletler giderek yaygınlaşıyor. Son geliştirilen cihaz ise kayakseverler için dışiskelet.

Kayak ve snowboard vücudunuz için epey zorlayıcı sporlar. Özellikle zorlu parkurları seçiyor veya uzun saatler boyunca kar üstünde kalıyorsanız bu sporlar yorucu da oluyor.

Fakat şimdi yeni bir teknoloji, üzerinizden bir miktar yük alabilir.

Roam Robotics isimli firmanın ürettiği dışiskelet, dizlerinize ve baldır kaslarınıza olan baskıyı azaltmak üzere tasarlandı. Cihazdaki sensörler hareketlerinizi izleyip hava kesecikleri ve hareketli kumaş parçalarla size destek oluyor.

Cihazın ayrıca manuel modu da var ancak bu biraz daha profesyoneller için. Eğer önünüzdeki virajda dizinizin nasıl hareket edeceğini öngörüyorsanız, manuel seçenek de faydalı oluyor.

Yaşlılar, profesyoneller, sıradan kayakçılar için uygun

Roam yaşlı kayakseverler için de uygun. Kas yorgunluğu veya diz problemi yaşayan yaşlılara sporda büyük yardımı dokunuyor. Bu kişiler tıpkı genç yıllarındaki gibi kayak yapmanın keyfini yaşıyorlar.

Profesyoneller ise bu cihazı bir güç katıcı olarak kullanabiliyorlar. Özellikle downhill yarışan sporcular, bu cihaz ile hareketlerine çok daha büyük kuvvet katıyorlar. Bu sayede dönülmesi mümkün olmaz gibi gözüken dönüşler mümkün olabiliyor.

Ürüne erken sahip olmak için 99 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Ürünün fiyatı açıklanmadı ancak 2000 ila 2500 dolar arasında olması bekleniyor.

(Kaynak: Dijitron.TV)

İLGİLİ HABERLER:
Hyundai’ın dışiskeletleri, belden aşağısı felçlileri yürütüyor