Türkiye’nin ilk gezen interaktif sergisi: MakerSpot!

MakerSpot!, üç boyutlu yazıcılar, Arduino ve Raspberry Pi kartlar ile üretilen ürünleri içeren bir sergi. Üyelerin ürettiği ürünler Türkiye’yi geziyor ve sergiye katılanlar canlı olarak üretim sürecini öğreniyorlar.

Evinizde çocuğunuzun istediği oyuncağı 15 dakikada basmak istemez misiniz? Ya da çok beğendiğiniz bir kahve kupasını? Ya da sizi andıran bir büst olsa biblo gibi? Kırılan bir mekanik parça için kapı kapı dolaşmasanız? Kopan bir ceket düğmesi sizin için dert olmasa? Arabanıza gelecek yedek parçaya bir ton para vermeseniz? Yemek yapmak dert olmasa? Sizin organınızın aynısı 3 boyutlu basılsa ve organ uyuşmazlığı diye bir şey tarihe karışsa?

Aslında hepimiz birer Maker’ız. Bir şeyler yapma içgüdümüz, bir şeyleri ortaya çıkarıp paylaşma isteğimiz insanlığın varolmasından beri var. Bu bir yemek olabilir, takı olabilir, bitki olabilir ya da elektronik bir devre olabilir. Ama “yapma”nın sonu yoktur.

MakerSpot Türkiye, 3D yazıcılarla üretilmiş birbirinden ilginç nesneleri görmek, üretim süreçlerini tanımak ve interaktif cihazlarla neler yapılabileceği konusunda ufkunuzu açmanız için Türkiye’yi dolaşıyor.

Sergi, insanları yeni dönem teknolojileriyle tanıştırıyor. Katılımcılar interaktif bir şekilde sergiye iştirak ediyor, hatta üretim süreçlerine katılıyor ve bizzat deneyimliyor.

İlham veren gezen sergi

‘İlham veren gezen sergi’ sloganıyla Türkiye’yi dolaşan MakerSpot!’u tanımak için videoya göz atın:

Serginin Facebook, YouTube ve Instagram sayfalarını takip edip bulunduğunuz bölgeye ne zaman geleceğinden haberdar olabilirsiniz.

(Kaynak: Maker-spot.com, Dijitron.TV)

Etiketler: