Sony’nin EXTRA BASS kablosuz hoparlörleri, birbirine bağlanıp konser ortamı yaratıyor

Sony, yeni SRS-XB41, SRS-XB31 ve SRS-XB21, EXTRA BASS™ sınıfı kablosuz hoparlörlerini tanıttı. Taşınabilirlik, su geçirmezlik ve dayanıklılık, Extra Bass gücü ve Live Sound (Canlı Ses) modu özellikleri, hoparlörlerin öne çıkan yanları.

Sony’nın ifadesine göre, hoparlörler “Şarkıcıların doğrudan size hitap ettiği bir müzik festivalinin ortasındaymış gibi” hissetmenizi amaçlayan bir 3 boyutlu müzik deneyimi yaratıyor. Bu, bir araya gelerek CANLI SES modunu sağlayan yeni SP (Dijital Sinyal İşlemcisi) ve açılı hoparlör sayesinde mümkün oluyor. Bu mod açıldığında, sesin hem yatay hem de dikey olarak yayıldığını hissedebilirsiniz. Ayrıca, bu hoparlörler, EDM, grime ve hip-hop gibi bas ağırlıklı müzikleri mükemmel şekilde destekleyen “derin bas” ve “darbeli bas”ı sürdürüp bunlara odaklanacak şekilde tasarlandı.

Dayanıklı yeni özellikler

Beşe kadar farklı renkte sunulan yeni kumaş malzeme tasarımı, hoparlörlerin sağlam ve yıkanabilir olmasını, dolayısıyla da zaman zaman meydana gelebilecek sıvı dökülmelerinin asla sorun olmamasını sağlıyor. IP67 kategorisindeki su ve toza dayanıklılık sayesinde de hoparlörleri plajda veya havuz partisinde kullanmak, hatta çamurlu ortama bırakmak mümkün oluyor. Bu iddialı hoparlörler aynı zamanda paslanmaya karşı da dayanıklı olduklarından kazara denize düşürüldüklerinde dahi sağlam kalabiliyor.

Işıl ışıl

Birçok renkteki ışık hatlarının yanı sıra hoparlör ışıklandırması ve yanıp sönen elektronik flaşa sahip XB41, kendinizi festivalde ya da en sevdiğiniz kulüpte hissetmenizi sağlamak için sevdiğiniz müziğe uyum sağlayarak her atmosferi canlandırıyor. XB31, çok renkli bir ışık hattı ve yanıp sönen elektronik flaşa sahipken XB21’de tek renkli bir ışık hattı bulunuyor. Ses özellikleri ile bir araya gelen ışıklandırma, çaba harcamadan harika bir gece yaratmanızı sağlıyor.

100 cihazı birbirine kablosuz bağlayıp zincir oluşturabiliyorsunuz

İlk defa olarak, “Kablosuz Parti Zinciri” özelliği sayesinde 100 adede kadar uyumlu (SRS-XB41/31/21) hoparlörü bir araya getirerek Sony hoparlörler ile bası daha da güçlendirebilirsiniz. Arkadaşlarınızı dahil edeceğiniz, muazzam sarmalayıcılıkta bir Extra Bass ™ ses deneyimi yaratmak için odayı doldurabilir veya bir duvar inşa edebilirsiniz.

Hepsi de kablosuz olan hoparlörler, elinizde istediğiniz yere taşıyabilmeniz için tasarlandı. XB41/XB31 modellerindeki 24 saatlik pil ömrünün yanı sıra kompakt olma özelliği sayesinde, Extra Bass ™ sesi her yere taşıyarak partinin tüm gece devam etmesini sağlıyor.

(Kaynak: Dijitron.TV)