Spotify Türkiye ofisini kapatma kararı aldı

Dört yıldır Türkiye’de bulunan online müzik platformu Spotify Türkiye ofisini kapatma kararı aldı. Kararın gerekçesi, “ticari” sebepler…

Spotify’ın Türkiye ofisini kapatması ne anlama geliyor?

Spotify kullanıcıları, müziklerini her zaman olduğu gibi yine platform üzerinden dinlemeye devam edebilecekler. Şirket Türkiye operasyonlarını durdurmuyor, yalnızca Türkiye’deki ofisini kapatıyor. Bu, yapımcılar ve müzik üreticileri açısından Spotify ile temasta zorluk manasına geliyor.

Kullanıcılar açısından ise servisle ilgili sorun yaşadıklarında karşılarında Türkçe bilen bir teknik destek ekibi bulamama ihtimali doğuyor.

Spotify’dan açıklama

Konuyla ilgili ayrıntılar net değil ancak Spotify’dan yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız.

Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor.”

Öte yandan gelişmeyle birlikte Spotify Türkiye Genel Müdürü Ergül Çivi, Spotify Amerika Ticari Direktörü pozisyonuna atandı.

Geçtiğimiz günlerde RTÜK’ün denetleme listesine, çevrimiçi müzik ve video yayın platformlarının da eklenmesini içeren bir taslağın TBMM gündemine geleceği açıklanmıştı.

(Kaynak: Dijitron.TV)

Etiketler:,