Ten Fold’un katlanabilir evleri bir düğmeyle 8 dakikada yükseliyor

Ten Fold Engineering yani On Kat Mühendislik, modüler, inşaata ihtiyaç duymadan kendi kendine katlanıp açılan katlanabilir evleri hizmete sundu.

TIR kasasında gelen yaşam ortamlarını istediğiniz yere götürüp istediğiniz yerde ev veya ofis haline getirebiliyorsunuz.

Ten Fold Engineering’in tasarımları, TIR’la geldikten sonra üç kat büyüyor ve inşa oluyor. Ardından doğrudan içine girip yaşayabiliyorsunuz.

İç mekan tasarımları farklı farklı olan ve önceden tasarlanıp sunulan bu prefabrik binalar, bir düğmeyle de katlanıp kapatılabiliyor. Ardından da istediğiniz yere tekrar götürebiliyorsunuz.

Birbirine bağlanabiliyor, üst üste konulabiliyor

Bu yapılar, birbirine bağlanabiliyor, üst üste konulup açılabiliyor. Yapımcılar kullanıcılara kendi ihtiyaçlarına göre yaşam alanları tasarlama imkanı sunuyor. Mekanların iç tasarımları isteğe göre değiştirilebiliyor.

Ayrıca üniteler batarya ve bağımsız elektrik sistemleri, su depolama sistemleri ile donatılabiliyor.

İngiltere merkezli şirket, farklı tarzlardan hoşlananlar için değişik modeller tasarlıyor. Şirket henüz başlangıç aşamasında ve mimarlara, mühendislere ve inşaat uzmanlarına bu teknolojiyi geliştirmek için çağrı yapıyor.

(Kaynak: Designboom, Dijitron.TV)

Etiketler: