2019’un en iyi arabaları seçiliyor!
TEKNOLOJİ

2019’un en iyi arabaları seçiliyor!

09-02-2019

World Car Awards kapsamında, 6 ayrı kategoride 2019 yılının en iyi otomobilleri seçiliyor. Otomobil dünyasının 86 önemli ismi tarafından seçilen son 35 model, 6 kategoride birinci olmak üzere bir kez daha yarışacak.

6 farklı kategorinin tamamı için Dünya’nın en iyisi olabilecek otomobiller aday gösterildi. 17 Nisan 2019 tarihinde yapılacak etkinlikte, her kategori için tüm zamanların en iyileri açıklanacak.

En iddialı modeller bu listede!

Etkinlik kapsamında yapılacak ilk seçim markalar için çok ama çok önemli. Tüm unsurlar göz önünde bulundurularak değerlendirmeye sokulan 40 araçtan sadece 10 tanesi “2019 Yılının En İyi Otomobili” için yapılacak olan seçime katılabildi. Bu yılın en iyi otomobilinin seçileceği liste şu şekilde:

Audi e-tron
BMW 3 Series
Ford Focus
Genesis G70
Hyundai Nexo
Jaguar I-PACE
Mercedes-Benz A-Class
Suzuki Jimny
Volvo S60/V60 Volvo XC40

Listenin 2. Seçim kategorisinde ise bizleri 5 model karşılıyor. En iyi şehir içi deneyimi sunan 2019 model araç için bu modeller arasından seçim yapılacak:

Audi A1
Hyundai AH2 / Santro
Kia Soul
SEAT Arona
Suzuki Jimny

Gelişen teknoloji ile her geçen gün daha da modern hale gelen otomobiller arasından en lüks model de seçilecek. İşte 2019’un en lüks otomobili olmaya aday gösterilen 5 model:

Audi A7
Audi Q8
BMW 8 Series
Mercedes-Benz CLS
Volkswagen Touareg

Gelişen motor teknolojilerinin kapışacağı bir sonraki kategoride ise “2019’un en güçlü aracı” seçilecek. En güçlü motora sahip olan araç için gösterilen 5 aday şu şekilde:

Aston Martin Vantage
BMW M2 Competition
Hyundai Veloster N
McLaren 720S
Mercedes-Benz AMG 4-door Coupe

Teknolojinin şu noktaya kadar hat safhada olduğu bu etkinlikte, 5. Kategori için 2019’un en çevreci arabası seçiliyor. Bu kategoride aday gösterilen 5 model:

Audi e-tron
Honda Clarity Plug-In Hybrid
Hyundai Nexo
Jaguar I-Pace
Kia Niro EV

Dünya’nın dört bir yanından gelen tasarımcılar tarafından son olarak 2019’un en iyi tasarımlı gösterge paneline sahip aracı seçilecek. Bu kategoride Dünya çapında aday gösterilen modeller:

Citroen C5 Aircross
Jaguar E Pace
Jaguar I PACE
Suzuki Jimny
Volvo XC40

Yorumlar