3.5 saatlik Netflix filmi: The Irishman
OYUN & SİNEMA & MÜZİK

3.5 saatlik Netflix filmi: The Irishman

30-11-2019

Netflix’in merakla beklenen The Irishman, sonunda izleyiciyle buluştu. 3.5 saat uzunluğundaki The Irishman filmi, seyirciden büyük bir beğeni topladı.

The Irishman filmi beğenildi

Yönetmenliğini Martin Scorsese’in yaptığı Netflix yapımı The Irishman filmi, yayınlanma sürecinde çok başarılı PR çalışması geçirdi. Sosyal medyada #TheIrishman etiketiyle yapılan yorumlara baktığımızda hem beğenme hem de beğenmeme yönünde çok uç yorumlar yer alıyor. Ancak yorumların çoğunluğunda, The Irishman’in beğenildiğini görüyoruz.

İşte sosyal medyadan bazı The Irishman yorumları:

 

 

 

 

 

The Irishman Hakkında

Usta sanatçılar Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci'yi bir araya getiren Martin Scorsese imzalı THE IRISHMAN 20. yüzyılın en önemli figürleri ile çalışmış ünlü tetikçi ve İkinci Dünya Savaşı gazisi Frank Sheeran’ın gözünden savaş sonrası Amerika'da organize suç dünyasını anlatıyor. Amerikan tarihinin aydınlatılmamış en büyük gizemlerinden efsanevi sendika lideri Jimmy Hoffa'nın kayboluşunu konu alan film, organize suçun perde arkasında yaşanan çatışmalar, rekabet ve siyasi bağlantılarla dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

Charles Brandt’ın “I Heard You Paint Houses” adlı kitabından uyarlanan THE IRISHMAN New York’ta çekildi. Daha önce benzeri kullanılmayan bir gençleştirme tekniği kullanılan film, Al Pacino ve Martin Scorsese’yi ilk kez bir araya getirirken, Martin Scorsese ve De Niro’yu 9. kez, Al Pacino ve Robert De Niro’yu 4. kez bir araya getirdi. Diğer yandan Robert De Niro ve Joe Pesci ise 22 yıl sonra tekrar aynı filmde rol aldı. Silence, Wolf Of The Wall Street gibi filmlerden tanıdığımız başarılı görüntü yönetmeni Rodrigo Prieto ise 3. defa Martin Scorsese ile kamera arkasına geçti.

Yorumlar