Amazon karbon salınımını yarıya düşürecek
SAĞLIK

Amazon karbon salınımını yarıya düşürecek

19-02-2019

Amazon karbon salınımını düşürmek için çevre dostu projelere imza atacak. Amazon’un elektrikli araçlara ve yenilenebilir enerji sistemlerine yönelmesi bekleniyor.

Amazon karbon salınımını 2030 yılında yarıya düşürecek

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan Amazon, ağır çalışma koşulları ve çalışmalarında çevreye verdiği zararı dikkate almaması nedeniyle sık sık eleştirilere maruz kalıyordu. Amazon tarafından yapılan açıklamada 2030 yılına kadar karbon salınımlarının yarıya düşürüleceği açıklandı.

Sevkiyatları kapsayan bu açıklamada, bunun için nasıl bir yöntem izleneceği belirtilmedi. Ancak sevkiyat araçlarının tamamen elektrikli araçlardan oluşması, yenilenebilir enerji santrallerinin kurulması yapılacak ilk yeniliklerden olabilir.

Ayrıca Amazon 2019 yılında şirket faaliyetlerinden kaynaklanana karbon salınımına yönelik verilerini açıklayacak. Böylelikle şeffaf bir politika izlenecek.

Amazon, son olarak New York’ta kendisine faaliyet merkezi açmak istemiş ancak vatandaşlar tarafından yapılan yoğun protestolar nedeniyle bu plandan vazgeçilmişti.

Kaynak: engadget

Yorumlar