Apple inovatif teknolojilere yöneliyor
TEKNOLOJİ

Apple inovatif teknolojilere yöneliyor

16-08-2018

1 trilyon dolar değeriyle dünyanın en büyük şirketi olan Apple, inovatif teknolojilere yöneliyor. özellikle artırılmış gerçeklik ve otonom araç konusunda önemli yatırımlar geliyor.

Apple 2020 ve 2023 yıllarını hedefliyor

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın gelecek planlarına yönelik yeni bir rapor hazırladı. Ming-Chi Kuo’ya göre Apple 2020 yılında artırılmış gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürecek. Fiziksel ve dijital dünyayı birleştiren bu teknolojiyle, kullanıcıların eğlence ve internet anlayışında yeni bir dönüşüm başlayacak.

Raporda Apple’ın otomobil projesi hakkında da yeni bilgiler yer aldı. Doğrudan bir otomobil üretmek yerine otomobilleri otonom sürüşe uygun hale getiren bir kit üzerinde çalışan Apple, Apple Car projesine hız veriyor.

İlgili Haber: Akıllı saatler kalp hastalığını tespit edebiliyor

Ming-Chi Kuo'ya göre Apple Car’ın piyasaya sürülmesi artırılmış gerçeklik gözlüğünden daha geç olacak ve 2023 yılını bulacak.

Özellikle otonom araç piyasasında yaşanan yükseliş ile Apple’ın daha iyi bir donanım, yazılım ve entegrasyon sunması halinde Apple Car, şirketin en önemli gelir kaynağı haline gelebilir. Böylelikle şirket, 2 trilyon dolar hedefine daha kısa sürece ulaşabilir.

Yorumlar