Audi elektrikli araç üretim planını açıkladı
TEKNOLOJİ

Audi elektrikli araç üretim planını açıkladı

14-03-2019

Audi elektrikli araç koleksiyonuna birkaç yılda çok fazla ekleme yapacak. 2025 yılına kadar markanın 30 tane elektrik araç modelini piyasaya süreceği ilgili marka yetkilileri tarafından doğrulandı. Elbette Audi denildiğinde Alman otomobil devlerinin tamamını düşünmek gerekir. Gelecek on yılda Alman otomotiv sektöründe değişiklikler olabilir.

Audi elektrikli araç sektörüne odaklanıyor

Gelişen teknoloji elbette biz tüketicilerin alışkanlıklarını değiştiriyor. Bunun yanı sıra değişen alışkanlıklara uyum sağlamak isteyen üreticiler de, hedeflerini değiştiriyor. Audi bunların en büyük örneklerinden bir tanesi olacak. Markanın elektrikli araç konusunda çok net kararlar alacağı tahmin ediliyor.

Almanya sınırlarında çarşamba günü itibariyle geliştirilen bir etkinlikte Audi yetkilileri birçok şeyi ortaya serdi. Bu açıklamalarda 30 araçtan kasıt elbette yeni modeller değil, mevcut modellerin tam elektrikli olabilmesi de söz konusu. Resmi açıklamada yer verilmese bile A serisinin de bu 30 modelin içerisinde yer alacağına emin gözüyle bakıyoruz.

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde E-Tron serisine mensup olan SUV aracını ABD şovrumlarına gönderecek olan Audi, elektrikli araba fitilini ateşledi ve geriye çekildi. Bununla birlikte Volkswagen tarafından da aynı adımın gelmesi bekleniyor.

 Dünya otomobil sektöründe çok büyük bir Pazar payına hitap eden Alman üreticiler, elektrikli otomobil konusunda çok büyük adımlar atmaya hazırlanıyor.

Yorumlar