Bill Gates Huawei hakkında konuştu
TEKNOLOJİ

Bill Gates Huawei hakkında konuştu

25-11-2019

Çin ile ABD arasında yaşanan teknoloji savaşıyla ilgili yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Microsoft’un CEO’su Bill Gates Huawei hakkında düşüncelerini paylaştı.

Bill Gates Huawei için olumlu yaklaştı

İlk olarak Huawei ile Google arasında başlayan gerginlik, Çin ile ABD arasında büyük bir teknoloji savaşına dönüştü. Özellikle Google’ın Huawei için Android lisansı vermeme konusunda tehditte bulunması, ikili ilişkilerin iyice gerilmesine neden oldu.

Tüm bu yaşananların arka planında ise ABD’nin Huawei cihazların casusluk için kullanıldığını iddia etmesi vardı. Microsoft’un CEO’su Bill Gates, son dönemde yaşanan bu olaylarla ilgili kendi düşüncelerini açıkladı.

Bill Gates, tüm Huawei ürün ve hizmetlerinin casusluk yapmak için kullanıldığını söylemenin yanlış olacağını söyledi. Ayrıca böyle bir suçlama için ayrıntılı bir araştırma yapılması gerektiğini de belirtti.

Bill Gates, bu konuda Hauwei’ye karşı olumlu bir yaklaşımda bulundu. Gates ayrıca Hauwei’nin yenilikçi bir şirket oldğunu ve 5G alanında çok iyi çalışmalara imza attığını da vurguladı.

Yorumlar