Brian May, Ultima Thule için şarkı yazdı
DİJİTART

Brian May, Ultima Thule için şarkı yazdı

04-01-2019

Queen grubunun ve rock müziğinin efsane gitaristi Brian May, aynı zamanda astronomi bilimine duyduğu tutkuyla da biliniyor. Astrofizik alanında doktorası bulunan May, NASA’nın şimdiye kadar keşfedilen en uzak asteroite yaptığı tarihi yolculuğa bir şarkı yazdı.

Brian May, New Horizons (Ultimate Thule Mix) adını verdiği şarkıyı NASA’nın New Horizon üssü olarak bilindiği merkezinde yeni yıla girdikten sonra çaldı.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

OK Folks ! I’m off to New Horizons today. In their coming New Year, perhaps we ALL need New Horizons. I know I do. Hands up anyone whose Christmas didn’t feel perfect ? Well, me too. I’m grateful for so much, but there are problems and pain in my life that I’m not able to fix, and I think Christmas magnifies this stuff. So this year I will keep busy (it helps!) and I will look for new horizons - new ways of looking at life and making the best of it. OK ! One more time - this time in WIDE SCREEN - the third ‘teaser trailer’ for my own New Horizons Track released on New Years Day - at 12.02 am Eastern Time - that’s 5.02 am in Britain. I’ll be counting down to the New Year for NASA New Horizons !! Watch for details !!! Cheers folks ! Bri

Brian Harold May (@brianmayforreal)'in paylaştığı bir gönderi ()

New Horizons uzay aracı Dünyaya 6,4 milyar kilometre uzaklığındaki Ultima Thule gök cismine alçak uçuş yapmak için yola çıkmıştı. Geçtiğimiz gün ilk fotoğrafı göndermeyi başaran New Horizons’un bu görevi, Güneş sistemini keşfetmek için büyük bir adım daha atılacağı yönünde değerlendiriliyor.

Daha önce de Güneş sisteminin dış kısımlarındaki toz yığınlarından yansıyan ışığın yapısını inceleyen ve makale yayınlayan Brian May, New Horizons uzay aracından gelen verilerin işlenmesi üzerine çalışan ekibe katılacak.

Kaynak: https://www.engadget.com/2019/01/01/queen-brian-may-song-for-ultima-thule-flyby/

Yorumlar