Dijital sergi: Cadılarla Dans Etmek
DİJİTART

Dijital sergi: Cadılarla Dans Etmek

08-02-2019

British Council, ‘Duvarları Olmayan Müze’  dijital sanat sergisinin üçüncüsünü sanatseverler ile buluşturdu. Dijital Sergi, bu yıl ‘Cadılarla Dans Etmek’ temasıyla karşımıza çıkıyor.

Dijital sergi ziyaretçilere neler sunuyor?

British Council, bu kez kadın temasını konu edinerek, 16 Ocak itibariyle ‘Cadılarla Dans Etmek’ sergisini sanatseverler ile buluşturmaya başladı. Farklı kültürler ve mitolojide güç sembolü olarak nitelendirilen cadı/kadın kavramı, kadın hakları ve eşitlik konusuna da vurgu yapıyor. Sergide fotoğraf, resim, baskı, video gibi içerikler bulunuyor.

Dijital sergi olarak nitelendirilen bu serginin bir diğer önemli özelliği ise dijital olarak ziyaret edilebiliyor. Kullanıcılar herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz aracılığıyla dijital olarak sergiyi gezebiliyor. Üstelik bu gezi sırasında ziyaretçilere sesli bir rehber de eşlik ediyor.

Özellikle engelli bireyler için sunulan bu özellik, sanatın herkes tarafından ulaşılabilir olmasını sağlıyor.

Türkiye’den Fatma Bucak, Canan, Nilbar Güreş, Gözde İlkin, İstanbul Queer Art Collective, Erinç Seymen ve Pınar Yolaçan ile beraber British Council Koleksiyonu’nundan Anya Gallaccio, Paula Rego, Roger Eckling, Alan Davie, David Nash, Madame Yvonde ve Grayson Perry gibi birçok sanatçının eserleri de sergide yer alıyor.

Sergi hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayarak sayfayı ziyaret edebilir ve aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar