Sanatçı robotun eserleri için sergi açılacak!

12/02/19

Robotların gitgide geliştiği şu günlerde, soyut Dünya gerçeklerine adım atmayı başaran ilk sanatçı robotun sergisi için hazırlıklar başladı. Ai-Da isimli sanatçı robot, kendi tasarımlarını bu sergide, misafirleriyle paylaşacak.

Dijital sergi: Cadılarla Dans Etmek

08/02/19

British Council, ‘Duvarları Olmayan Müze’ dijital sanat sergisinin üçüncüsünü sanatseverler ile buluşturdu. Dijital Sergi, bu yıl ‘Cadılarla Dans Etmek’ temasıyla karşımıza çıkıyor.

Brian May, Ultima Thule için şarkı yazdı

04/01/19

Queen grubunun ve rock müziğinin efsane gitaristi Brian May, aynı zamanda astronomi bilimine duyduğu tutkuyla da biliniyor. Astrofizik alanında doktorası bulunan May, NASA’nın şimdiye kadar keşfedilen en uzak asteroite yaptığı tarihi yolculuğa bir şarkı yazdı.

Kış tatilinde en iyi fotoğraf çekimi için tavsiyeler

02/01/19

Kış sömestr tatili hızla yaklaşırken Canon elçisi ve profesyonel ekstrem sporlar fotoğrafçısı Richard Walch, kayak alanlarında harika fotoğraflar çekmek isteyen amatör fotoğrafçılarla püf noktalarını paylaşıyor.

Medya sanatçısı, yönetmen ve tasarımcı: Refik Anadol

26/12/18

1985 yılında İstanbul’da doğan Refik Anadol, dijital sanatlara öncülük ediyor. Medya sanatçısı, yönetmen ve tasarımcı kimliğiyle bilinen Anadol, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden ise Görsel İletişim Tasarımı bölümünden lisans ve yüksek lisans derecesine sahip.

Harika görüntülerle 3D sokak sanatı

13/12/18

3D sokak sanatı, şehirlerin ve ülkelerin kültürünü simgelediği için son yıllarda artan bir trend haline geldi. Bu yazımızda 3D sokak sanatı

Spotify Android için yeni özelliğini duyurdu

04/12/18

Müzik servisi olarak Spotify kullanan bir Android kullanıcısıysanız, bu haber sizi sevindirebilir. Spotify’ın son duyurusuna göre telefonda kayıtlı olan müzikler, uygulamaya aktarılarak dinlenebilecek.