Google Piano Genie ile piyanist olun

17/10/18

Google mühendisleri, Magenta projesi kapsamında gerçek zamanlı olarak 8 tuşlu cihaz ile tam boy 88 tuşlu piyanoyu kontrol etmeyi başardı.

Jam+ tanıtıldı: Jam serisinin tepe modeli

09/10/18

Apogee, müzik aletlerinizi dijital platformlarla birleştirmede en başarılı olan firma. Firmanın en çok satan ürünü de gitarınızın, piyanonuzun jack çıkışını kolayca USB ara yüze dönüştüren Jam serisi.

Dünyanın ilk yeraltı oteli açılıyor

01/10/18

Dünyanın ilk yer altı oteli Şangay’da açılacak. Dünyanın ilk yer altı oteli projesi, İngiliz mühendislik, tasarım ve proje yönetimi grubu Atkins Global tarafından yürütülüyor.

Google Arts & Culture hangi sanat eserine benzediğinizi gösteriyor?

07/09/18

Bir süredir dünya genelinde kullanılan ve yapay zeka teknolojisiyle kullanıcıları sanat ve kültüre bir uygulama kadar yakın olmasını sağlayan Google Arts & Culture uygulaması, yeni eklenen “Art Selfie” özelliği ile hangi sanat eserine benzediğinizi bir selfie ile gösteriyor.

Teknoloji ve Bilim yayıncılığına yön verecek editörler arıyoruz!

17/08/18

Dijitron TV ailesine katılmak üzere, Teknoloji ve Bilim yayıncılığına yön verecek freelance editörler arıyoruz. Ekibimizde yer almak istiyorsanız tek yapmanız gereken, bu formu doldurmak ve hazırladığınız örnek haber yazınızı info@dijitron.tv mail adresine göndermek.

Amazon sinema salonları satın alacak

17/08/18

Dünyanın en değerli 5 şirketi listesinde yer alan Amazon, CEO’su Jeff Bezos ile birlikte farklı sektörlere de yatırım yapıyor. Amazon son olarak, sinema salonları için girişimde bulundu.

Bakteriler ile tablo yapıldı

15/08/18

Roma La Sapienza Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı, bakteriler ile tablo yaptı. Mona Lisa, Albert Einstein, Charles Darwin gibi isimler bakteriler ile resmedildi.