Dünyanın en küçük uçan spor otomobili
TEKNOLOJİ

Dünyanın en küçük uçan spor otomobili

06-11-2018

Uçan araba fikri elbette yeni değil. Ancak Filipinli bir geliştiricinin uçan spor arabası, sosyal medya paylaşımlarıyla trend oldu.

Filipinli mucitin elinden Koncepto Millenya

Tech Insider'a göre, bir Filipinli mucit olan Kyxz Mendiola, son altı yılda bu son teknoloji ürünü olan aracı geliştirmek ve inşa etmek için milyonlarca pezo harcadı. “Koncepto Millenya” olarak adlandırılan bu uçan spor otomobil, çalışmak için drone ve bilgisayar teknolojisinin bir kombinasyonunu kullanıyor. 16 motor, 16 pervane ve 16 yerleşik bilgisayarla, araç kendini havada tutabiliyor ve gökyüzünde uçup, sorunsuz bir şekilde iniş yapabiliyor.

Mendiola’nın modeli gibi uçan arabalar, hem üretimi kolay hem de kullanımı kolay olması sebebiyle umut vadediyor. Manila ve New York gibi dünya çapındaki büyük metropol alanlarında, trafik sıkışıklığı sakinler için en önemli konulardan biridir. Eğer insanlar bu “arabaya benzeyen insansız uçakları” kullanabilirse, trafik sıkışıklığından minimum etkilenerek istenilen yere ulaşabilirler. O zamana kadar, diğer uçan arabaların ne olacağını görmek ilginç olacaktır, çünkü insanlar teknolojinin hayatımızı nasıl kolaylaştırabileceğini düşünmeye devam ediyor.

Kaynak: https://www.geek.com/tech/flying-sports-car-could-be-the-smallest-in-the-world-1759518/?source

Yorumlar