Duygusal sanal asistan geliyor!
TEKNOLOJİ

Duygusal sanal asistan geliyor!

02-12-2019

Amazon, duygusal konuşma stilleri ekleyerek insana daha çok benzeyen sanal asistanlar oluşturmak istiyor. Duygusal sanal asistanlar, kullanıcı memnuniyetini artıracak.

Duygusal sanal asistan ile daha etkili iletişim

Günümüzde sanal asistanlarla ilgili yaşanan en büyük problemler arasında, bu teknolojilerin robotik komutları yerine getirdiğini karşı tarafa hissettirmesi yer alıyor. Amazon, bu sorunu aşıp daha etkili iletişim kurabilmek için sanal asistanlarına duygusal konuşma stilleri eklemeye hazırlanıyor. Bunun için mevcut sanal asistanlarına Alexa Emotions ve Speaking Styles özelliklerini eklemek için çalışmalarına devam ediyor.

Alexa Emotions ile sanal asistan, heyecan ve mutluluk gibi durumlarını kullanıcıya aktarabilecek. Speaking Styles özelliğiyle ise farklı konulara göre farklı konuşma tonları sunulacak. Örneğin sanal asistan haberlerle ilgili bahsederken, haber spikeri gibi konuşabilecek.

Amazon, yeni özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak önümüzdeki yıl Amazon, duygusal sanal asistanları ile sektörde adından daha çok söz ettirecek gibi görünüyor.

Yorumlar