Elektronik sigara yasaklanıyor mu?
TEKNOLOJİ

Elektronik sigara yasaklanıyor mu?

26-11-2019

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, elektronik sigara kullananlar için çağrıda bulundu. Peki elektronik sigara yasaklanıyor mu?

Elektronik sigara yasağı uygulanabilir

ABD ve Çin gibi ülkelerin birçoğu elektronik sigaraları yasaklamaya yönelik yeni adımlar attı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye’deki pazar payını değerlendirmek isteyen elektronik sigara üreticilerine yönelik çağrıda bulundu. Pekcan ayrıca elektronik sigaranın zararları konusunda da uyardı.

Ruhsar Pekcan: "Gümrük Muhafaza ekiplerimizce, gerek sigara gerekse elektronik sigara kaçakçılığıyla mücadelemiz hız kesmeden başarıyla devam ediyor. Yılbaşından bu yana 12,8 milyon paket kaçak sigara ele geçirdik ve 125 bin elektronik sigara ve aksamının yurda girişine engel olduk. Sadece ekim ayında yaklaşık 400 bin paket kaçak sigara yakaladık. Tütün mamulleriyle mücadelemiz sadece sigarayla sınırlı değil. Yine ekim ayında 45 milyon makaron, 2 tondan fazla tütün ve 1 milyon 100 bin sigara kâğıdı yakalaması gerçekleştirdik. Bu yıl 105 milyon 850 bin makaron, 90 ton tütün ve 11,6 milyon sigara kâğıdı yakaladık.” dedi.

Pekcan ayrıca vatandaşların 136’yı arayarak şikayette bulunabileceklerini de söyledi.

Yorumlar