Facebook dijital para çıkaracak mı?
BLOCKCHAIN

Facebook dijital para çıkaracak mı?

12-03-2019

Facebook dijital para çıkarma konusunda son yıllarda somut adımlar atıyor. Yapılan analizlere göre Facebook dijital para çıkarırsa iki yılda 19 milyar dolardan fazla gelir elde edebilir.

Facebook dijital para projesi

Dünyanın en büyük 5 şirketi arasında yer alan Facebook, Cambirdge Analytica ile veri skandalı yaşamıştı. Ortaya çıkan bu veri ihlalleri, sosyal medya platformuna duyulan güveni azaltsa da gelir anlamında yenilikçi projeler üzerinde çalışılıyor.

Son dönemde blockchain ekibi oluşturan ve bu ekibini büyüten Facebook, kendi dijital para birimini çıkararak, yeni bir gelir modeli oluşturmaya çalışıyor.

Büyük finans grubu Barclays’in analistlerinden Ross Sandler, Google’ın Google Play üzerinden kullanıcı başına 6 dolar kazandığı göz önüne alındığında,  Facebook’un bu alanda çok büyük bir gelir elde edebileceğini söylüyor. Sandler’e göre, 3 milyardan fazla kullanıcısı olan sosyal medya platformu, kendi dijital parasıyla 19 milyar dolardan fazla gelir elde edebilir.

Facebook dijital para çıkarma konusunda her ne kadar kararlı olsa da bu projesine yönelik henüz net bir açıklama yapmadı.

kaynakca
Kaynaklar
https://www.ccn.com/facebook-cryptocurrency-could-raise-19-billion-reinvigorate-company-barclays

Yorumlar