Facebook tasarımı değişiyor!
TEKNOLOJİ

Facebook tasarımı değişiyor!

01-05-2019

Facebook tasarım değişikliğine giderek, sosyal medya yarışında yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Yeni Facebook tasarımı köklü bir değişikliğe neden olacak gibi görünüyor.

Yeni Facebook tasarımı nasıl olacak

Twitter ve Instagram ile özellikle genç kulalnıcılarını kaybeden Facebook, yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor. Temel hatlarıyla bittiği ve hazır durumda olduğu belirtilen yeni tasarımın, çok kısa süre içinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Yeni Facebook tasarımı, özellikle yoğun mavi renk kullanımından vazgeçilmesiyle dikkat çekiyor. Böylelikle daha sadece ve göz yormayan bir görünüm olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca geleneksel durum çubuğunun, daha işlevsel bir hale geldiğini ve seçeneklerin sıralandığını söyleyebiliriz. Tasarımda sol tarafta ise grup vb seçenekler, sağ tarafta ise sohbet bölümü yer alıyor.

Daha kolay ve işlevsel hale gelen yeni tasarımda, özellikle ‘gruplara’ yönelik kolaylıklar sağlanacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada ise Facebook Hikayeler bölümünün kullanıcılar sayfada aşağı indikçe, hikayelerin de durum çubuğuyla hareket edeceği belirtilmişti. Ancak yeni tasarımda bununla ilgili bir yenilik şu an için görünmüyor.

Yorumlar