Formula 1 VR teknolojisi için ortaklık kurdu
DİJİSPOR

Formula 1 VR teknolojisi için ortaklık kurdu

05-12-2018

Formula 1, 360 derece dijital interaktif ve sanal gerçeklik uygulamasını başlatmak için The Dream VR ile ortaklık kurdu.

Formula 1 VR teknolojisi kullanacak

Aplikasyon, F1 Grand Prix benzersiz içerik ve sahne arkası anlara tanıklık etmenizi sağlayacak. Uygulama, 180’den fazla ülkede Apple TV, mobil cihazlar ve VR kulaklıklar üzerinden izleyicilerle buluşacak.

İzleyiciler, yarışın başlangıç anını, podyum kutlamalarını ve Pirelli Sıcak Turlar’ın heyecanını deneyimliyebilirlerken aynı zamanda padok boyunca yürüyüş yapıp, takım garajlarının heyecanını hissedebilecekler.

Aplikasyonun Noel’den önce çıkması beklenirken, uygulamada Lewis Hamilton’ın 5.dünya şampiyonluğunun perde arkası görüntüleri de dahil olmak üzere, izleyicilerin 2018 Meksika Grand Prix’sine erişimi sağlanacaktır.

F1 dijital lisans ve ortaklık müdürü Albert Goma’nın açıklamasında; “Hayranların favori sürücülerine ve takımlarına daha yakın olmalarına yardımcı olmak için yenilikçi yollar arıyoruz ve The Dream VR ile bu ilerici ortaklık sayesinde, bunu başarmanın başka bir yolunu bulduk. Nerede olursa olsunlar, izleyicilerimize benzersiz etkileşim ve içerik sunabileceğimiz için büyük heyecan içindeyiz.” dedi.

Yorumlar