Google Duo tarayıcıdan kullanılabilir hale geldi
UYGULAMA

Google Duo tarayıcıdan kullanılabilir hale geldi

27-02-2019

Google tarafından geliştirilen görüntülü görüşme uygulaması Google Duo, yapılan açıklamalara göre tarayıcı ortamına taşındı. Apple tarafında bir hayli tutulan Face Time düşmanı olarak geliştirilen uygulama, bu yeni platformda rakibini geride bırakabilir.

Google Duo mobil dünyanın sınırlarını aşıyor

Google, bundan daha önce Duo isimli bir uygulama çıkarmıştı. Apple kullanıcıları tarafından hiç şüphesiz en çok tercih edilen uygulama olan Face Time, dünya devinin tek ve asıl hedefiydi. Android, iOS ve Chromebook platformlarında hizmet veren uygulama internet tarayıcılarına taşındı.

Google Duo 2016 yılında yapılmış kısmen başarılı bir girişimdi. Bu uygulama birlikte getirdiği mesajlaşma uygulaması Allo’nun kısa zaman sonra piyasadan geri çekilmesine neden oldu. Google sonrasında Duo ile alakalı geliştirmeler yapacağınız duyurdu.

Asıl amacı görüntülü arama deneyimini yükseltmek olan bu uygulamada, sesli aramalarda yapılabiliyor. İnternet üzerinden Google Duo kullanmak için duo.google.com adresine girmeniz yeterli. Ülkemizde kullanılabilir olan sistem, bazı ülkelerde halen yayına verilmedi. Safari ile uyumlu olarak çalışabilen Duo, henüz Microsoft Edge tarayıcısı ile uyumlu değil.

Yorumlar