“Çocuklara yönelik 3337 Android uygulaması güvenli değil”

17/04/18

Artık sadece yetişkinler değil çocuklar da akıllı telefonlara bağımlı hale gelmiş durumdalar. Bunun avantajlarının olduğu aşikar. Ama dezavantajlarını ve onun yarattığı sonuçlarını düşünürsek, çocuklarımız büyük bir tehlike altında gibi görünüyor.

Yeni nesil checkup hizmeti: Sağlık kabinleri

16/04/18

Dubai merkezli bir teknoloji firması sağlık kabinleri geliştiriyor. Bu yeni teknoloji sayesinde hastalar ya da sağlık kontrollerini düzenli takip etmek isteyen kişiler, birkaç dakika içinde sağlık kontrollerini yapabilecek ve tıbbi rapor alabilecekler.

Orion Span, uzayda otel kurup işletecek

11/04/18

Virgin Galactic ve Blue Origin gibi şirketler, uzay maceraları kapsamında uzaya turist göndermeyi de planlıyor. Fakat sadece uzay turizmi için kurulmuş yeni bir şirket var: Orion Span. Şirket uzayda otel kurup insanları taşıyacak, ağırlayacak, özel tecrübeleri tattıracak ve ziyaretleri sonunda Dünya’ya geri gönderecek.

SpaceX’in roketi, iyonosferde delik açmış

02/04/18

Elon Musk‘ın uzay şirketi SpaceX‘in Ağustos 2017’de gerçekleştirdiği bir kargo teslimatı, uzaya çıkarken iyonosferde delik açmış. Bunun sebebi ise roketin çok hafif bir yükle, yaklaşık yarım tonluk bir yükle havalanması.