Hekimler “Doğru Tanı” için HippocrApp uygulamasını kullanıyor!
UYGULAMA

Hekimler “Doğru Tanı” için HippocrApp uygulamasını kullanıyor!

02-02-2019

Ülkemiz milli teknolojisi ve yerli insan kaynaklarıyla hayata geçirilen HippocrApp mobil uygulaması 10 binden fazla hekimi “doğru tanı” için bir araya getirdi. Tüm mobil platformlardan indirilebilir durumda olan HippocrApp; birinci ve İkinci tur yatırımlarıyla büyüme aşamasına gelmiş olup üçüncü tur yatırım için görüşmelere başlamış durumda olan bir girişim.

HippocrApp mobil uygulamasının hali hazırda inovatif tıp teknolojileri alanında rakipsiz bir uygulama olarak, insan hayatının kurtuluşu için kullanılan bilgi ve tecrübenin “meslektaş dayanışmasının” merkez odağında değer yaratacak şekilde sunulmasını sağlıyor. Hekimler arasında iletişim, İşbirliği, sosyalleşme ve tıbbi gelişimi destekleyici nitelikleri ile öne çıkan uygulama, tıp camiasında kazandığı sempati ile dikkat çekiyor.

HippocrApp içerisinde bulunan hekim ve hekim adayları, vaka arama motoru yardımıyla ön tanı, son tanı, etiket kelimeleri üzerinden vakalara ulaşıp inceleme, yorum yapma vb. özelliklerle vaka paylaşan hekimle temas kurulabiliyor. Özellikle binlerce vakanın çözümüne sağladığı imkanlarla tıp eğitimine büyük katkı sağlaması bekleniyor. Ücretsiz olarak hizmete sunulan uygulamada, hekimlerin kayıt ve onaylama süreçleri; e-posta adresi, çalıştığı kurum, diploma numarası gibi detaylar istenerek başlıyor. Gerektiğinde kayıt olmak isteyen hekim bizzat aranarak doğruluk ve onaylama aşamaları titizlikle yürütülüyor.

HippocrApp; dünyadaki tüm sağlık kurumlarında, sohbet ortamlarında kısıtlı zaman, yetersiz verilerle yapılan ayaküstü çözümlerin yerini alarak, sisteme girilmiş hasta dosyalarının aynı yada farklı branş hekimleri tarafından geniş katılımlı oturumlarla tartışmalarını sağlamak ve sonrasında dosya formatında binlerce vakanın çözümüne ulaşmak yolunda emin adımlarla ilerliyor.

KOSGEB onayı ile Kocaeli Üniversitesi Teknopark kampüsünde 10 kişilik bir ekibin gece gündüz çalışmasıyla ortaya çıkan proje ikinci yılında, binlerce hekime ulaşmış olarak hedefine doğru hızla ilerliyor.  

Yorumlar