Instagram beğeni sayılarını gizliyor!
UYGULAMA

Instagram beğeni sayılarını gizliyor!

10-11-2019

Instagram beğeni sayılarını gizlemek için uzun süredir bazı testler yapıyordu. Bu testlerin yapılacağı ülkelerin arasına ABD de eklendi.

Instagrma beğeni sayıları için dönem kapanıyor

Sosyal medya platformları, kullanıcıların yaptıkları beğeniler ve yorumlarla interaktif bir kullanım deneyimi sunuyor. Ancak Instagram, oldukça ilginç bir kararla beğeni sayılarını gizlemeye yönelik bir test başlatmıştı.

Daha önce Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda‘da başlayan testlerin ardından, ABD’nin de bu testlerin yapılacağı ülkeler arasına katıldığı duyuruldu. Instagram yöneticisi Adam Mosseri tarafından yapılan bu açıklama,Instagram’ın bu konuda ne kadar kararlı olduğunu da gösteriyor.

ABD gibi büyük bir kullanıcı kitlesinin olduğu bir ülkede de beğeni sayılarının gizlenecek olması, bu stratejinin kısa sürede tüm kullanıcılara uygulanacağını gösteriyor.

Instagram beğeni sayılarını gizleyerek, aslında daha kullanıcı dostu bir strateji izlemeyi hedefliyor. Beğeni sayılarının gizlenmesinin, kullanıcıların sosyal medya platformuna karşı bakış açısını olumlu şekilde değiştireceği belirtiliyor.

Yorumlar