Jetpack Yarış Ligi başlıyor
DİJİSPOR

Jetpack Yarış Ligi başlıyor

04-01-2019

Jetpack’ler uzun zamandır bilim kurgu filmleriyle sınırlı olan fütüristik bir aracı oldu. California merkezli bir şirket, 2019’da uçan teknolojinin etrafında yeni bir spor oluşturmayı hedefliyor. Jetpack Aviation, Jetpack Yarış Ligi’nin başlayacağını duyurdu.

Jetpack Yarış Ligi ilk olacak

JetPack Aviation, son 12 ay içinde Jetpack’lerin birbirine güvenle yaklaşıp uçabileceğini görmek için testler yaptı. Geçen hafta şirket, yan yana uçan iki jetpack askılı pilottan oluşan bir video yayınladı. Videoda, JetPack Havacılık CEO'su David Mayman, test pilotu olan Boris Jarry'ye, cihazların ne kadar yakın uçabileceklerini göstererek şakacı bir şekilde vurmaya başladı.

JetPack Aviation, nitelikli takımları lig için denemelere katılmaya davet etmeyi planlıyor. Videodaki test pilotları, Digital Trends'e göre yaklaşık 250.000 dolarlık perakende fiyatı olan JetPack Aviation’ın ikiz motorlu JB-10 jet paketlerini kullanıyor. Jetpack'ler 200 milden fazla uçabiliyorlar. JetPack Aviation ayrıca, yeni yarış liginin “diğer şirketlerin de taşımacılığın geleceğine katkılarını gösterebilecekleri bir yer” olacağı umuduyla, diğer jet türbinli kişisel uçuş sistemlerinin geliştiricileri ile konuşuyor.

Atlas'a göre, JetPack Aviation’ın yarış serisi ilk olarak güvenlik uğruna su üstünde tutulacak. Şirketin birkaç yıl içinde karada yarış yapmayı planladığı anlaşılıyor. Atlas ayrıca ligin yarış formatının pilotların direklerin etrafında dolaşmalarını ve pilotun uçması gerekebilecek potansiyel olarak geniş yatay engelleri ve sonra da geri dönmelerini gerektireceğini söylüyor.

Yorumlar