NBA VR yayınlarına yeniden başlıyor
DİJİSPOR

NBA VR yayınlarına yeniden başlıyor

20-12-2018

ABD yayıncısı Turner Sports, TNT VR uygulamasını, NBA maçlarında VR yayını yeniden yapabilmek için teknoloji devi Intel ile anlaştı.

NBA'de VR için yeni dönem

Daha önce Şubat 2017/18 NBA All-Star’da kullanılan Intel True VR kameraları, bu sezon ilk kez Houston Rockets'in 27 Aralık'ta Boston Celtics ile yapacağı karşılaşma sırasında yeniden kullanılacak.

Intel True VR kameraları, izleyiciler için arenanın her yerine farklı açılardan kameralar konularak çekim yapacak. Oculus Store aracılığıyla Oculus Go ve Samsung Gear VR kulaklıklarını indirmek için mevcut olan uygulama, hayranları canlı oyun aksiyonuna, oyun tekrarlarına, özetleri ve daha fazlasına erişebilecekleri, Turner'ın "NBA'nın İçinde" sanal setine götürecek.

Uygulama ayrıca haftalık bir marquee oyunu, NBA All-Star Hafta Sonu, Martin Luther King Jr. Günü maçı, TNT'nin geniş 2019 NBA playoffları kapsama alanı da dahil olmak üzere 2018-19 sezonunun geri kalanı boyunca özelleştirilmiş bir VR yayını ve yorumları sunacak. TNT'nin 2019 NBA Doğu Konferansı finallerine özel gösterim sağlanacak.

Tecrübeli yayıncısı Stephanie Ready ve eski NBA şampiyonu ve üç kez NBA All-Star olmuş Richard Hamilton, sezon boyunca yorumcu olarak hizmet verecek ve canlı VR oyun kapsamı boyunca gerçekleşen tüm eylemlerin detaylı analizini gerçekleştirecekler.

Turner Sports'da mülk pazarlama ve şirket ortaklıkları başkan yardımcısı; “Intel, çok yıllı işbirliğimizin bir parçası olarak gerçek bir ortaktır. Bu yıl NBA sezonundaki inanılmaz tutku ve artan ilgiyle, TNT VR uygulamasında NBA ve teknoloji ile hareket etmenin heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Yorumlar