Netflix’ten F1 tutkunlarına müjde!
DİJİSPOR

Netflix’ten F1 tutkunlarına müjde!

25-07-2019

Formula 1 tutkunlarının, günlerce beklediği duyuru sonunda geldi! F1, Netflix serisinde bu sene tüm takımların yer alacağını doğruladı. F1'in görünmeyen taraflarını ortaya çıkaran, her takımın ve sürücünün kişilikleri ve duygularını sergileyen, ‘’Formula 1:Survive to Drive”adındaki eşsiz serinin ikincisinde,  Mercedes ve Ferrari de yer alacak! F1’in tüm takımlarının dahil olduğu sözleşme, Çarşamba günü tüm taraflarca imzalandı.

Drive to Survive’, serisi ile Formula 1 yepyeni bir hayran kitlesine ulaştı. Ancak, Survive to Drive ‘ın ilk serisinde, iki lider takım yer almıyordu. 10 bölümlük ilk seride, Mercedes ve Ferrari’den sonra gelen ekiplere odaklanılmıştı. Mercedes, sürekli çevrelerinde bulunacak olan mikrofon ve kameraların ekibin dünya şampiyonluğu kazanma odağını dağıtacağını düşündüğünden dolayı geçen yılki seride yer almamıştı. Bu yıl ise, Mercedes patronu Toto Wolff, ilk serinin kendisini olumlu yönde oldukça etkilediğini, bu yüzden Netflix 2019’a katılmayı ve bir parçası olmaya karar verdiğini duyurdu. Ferrari patronu Mattia Binotto da geçen yılki seriye  katılmamış olsalar da bu yıl bu organizasyon içinde bulunacaklarından dolayı büyük bir heyecan duyduklarını belirtti.

Mercedes, bu haftasonu Alman Grand Prix'sinde gerçekleşecek olan yarışta,  Netflix'in kameralarının erişimine izin verdi. Kameralar, Hockenheim'daki Alman Grand Prix'sinde Mercedes yıldızı Lewis Hamilton'ı takip edecek .

Yorumlar