Olimpiyatlar için ilk online mağaza açıldı
DİJİSPOR

Olimpiyatlar için ilk online mağaza açıldı

20-12-2018

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve ana sponsoru Alibaba, olimpiyatlar için ilk online mağazayı başlattı.

IOC ve Alibaba’dan bir ilk

Alibaba'nın Tmall online perakende platformunda yer alan hizmet, resmi Olimpiyat ürünlerini satın almalarını sağlayacak. E-ticaret platformu, ürünleri küresel olarak satışa sunmadan önce Çin’e sunacak.  

Platform, şu anda Tokyo 2020 ve Pekin 2022 için rozetler, giyim ve diğer hatıra eşyalarını içeren markalı ürünlerle dolu. Hayranlar, kartpostallar ve tarihi posterler gibi önceki Oyunların yayınlarından da satın alabilir, spor malzemeleri ve oyuncaklar da platformda mevcut.

IOC'nin televizyon ve pazarlama hizmetleri müdürü olan Timo Lumme, “Pekin 2022 Olimpiyat Kış Oyunları, Çin ve Olimpiyat Hareketi için bir dönüm noktası olacak ve bugün Çin Olimpiyatlarına en son heyecan verici Olimpiyat ürünlerini sunmayı dört gözle bekliyoruz.

Alibaba’nın pazarlama müdürü Chris Tung, “Alibaba'nın Tmall'daki ilk Olimpiyat mağazasının lansmanı IOC ile uzun vadeli ortaklığımızda önemli bir kilometre taşıdır” dedi. “Çin'in hayranları için oyunların mirasını kutlamak ve Tokyo 2020 ve Pekin 2022 heyecanına katılmak için daha fazla fırsat sağlamak amacıyla Alibaba'nın teknolojisini ve ekosistemini kullanmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Yorumlar