Otomatik bağcıklı ayakkabı geliştirildi
DİJİSPOR

Otomatik bağcıklı ayakkabı geliştirildi

16-01-2019

Nike, telefon ile bağlantı kurabilen otomatik bağcıklı bir ayakkabı geliştirdi. Nike Adapt BB isimli model, spor ayakkabı kategorisine yeni bir soluk getirecek.

Otomatik bağcıklı ayakkabı hangi özelliklere sahip?

Nike, basketbol oyuncularına yönelik özel bir spor ayakkabı geliştirdi. Nike Adapt BB isimli spor ayakkabı, basketbol oyuncularının çok sık yaşadığı bağcık gevşeme problemini ortadan kaldırıyor. Ayakkabının yanlarında bulunan butona basıldığında, bağcık kullanıcının önceden ayarladığı sıklığa tekrar ulaşacak.

Akıllı telefon ile bağlantı kurabilen ayakkabı için farklı bağcık sıklık profilleri oluşturulabiliyor. Küçük bir pille çalışan ayakkabıda, 14 gün boyunca otomatik bağcık özelliği kullanılabiliyor. Şarjı bittiğinde ise bir ara kablo yardımıyla şarj olabiliyor. Ayrıca ayakkabının su geçirme ve ter kokusu gibi durumlar için özel bir yapıya sahip olduğu da belirtiliyor.

Profesyonel oyun deneyimine dijital bir dokunuş sağlayan Nike Adapt BB’nin satış fiyatı ise 350 dolar. Aşağıdaki video ile ayakkabı hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar