Peaky Blinders 5. sezon fragmanı yayınlandı
OYUN & SİNEMA & MÜZİK

Peaky Blinders 5. sezon fragmanı yayınlandı

31-07-2019

Peaky Blinders’ın yeni sezonunu merakla bekleyen izleyiciler için sevindirici haber geldi. Senaryosunu Steven Knight, yapımcılığını ise Caryn Mandabach ve Tiger Aspect Yapımcılığın üstlendiği dizinin 5.sezon fragmanı yayınlandı.

Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere’de bir çeteyi konu alan suç-drama dizisidir. İlk bölümü 2013 yılında yayınlanan dizi, en iyi drama dizisi dalında BAFTA televizyon ödülüne layık görülmüştü. Birçok ödül alan dizi izleyicilerin beğenisini de kazanmayı başardı.

Yeni sezonda izleyicileri neler bekliyor? Bu sezonda 1929 yılında yaşanan ekonomik sorunlar yer alacak. Peki, 1929’daki bu ekonomik buhran Peaky Blinders’in hedefleri üzerindeki etkisi ne olacak? Shelby ailesinin soygunculuk ve at yarışlarıyla para kazanan çetesi çökecek mi? Yoksa ortaya çıkan durum, ailenin güçlerini artıracak mı?

Steven Knight, “1920’lerin sonu ve 1930’lu yıllar boyunca İngiltere ve Avrupa’nın politik yapısı, Peaky Blinders ve Shelby ailesinin hikayesini oluşturuyor. Tommy Shelby, karşılaştığı en karanlık güçle karşı karşıya kalacak ve bunun için mücadele edecektir.” şeklinde dizi hakkında konuştu.

Dizinin kesin olmamakla birlikte, Ağustos ayında ekranlarda olması bekleniyor. Knight, dizinin birkaç sezon sonrası için Bustle dergisi ile yaptığı röportajda Tommy’nin beklenmeyen bir dönüşüm geçireceğini söyledi.

Aşağıdaki videodan dizinin fragmanını izleyebilirsiniz.

Yorumlar