Roma, Twitter ile anlaşma yaptı
DİJİSPOR

Roma, Twitter ile anlaşma yaptı

20-12-2018

Serie A futbol kulübü AS Roma, Twitter'da canlı maçlar ve oyuncu röportajlarını yayınlayacak.

Roma ile Twitter arasındaki anlaşmanın kapsamı

İçerikler, hem İtalyanca hem de İngilizce konuşan yayınlar dahil olmak üzere, Roma’nın 15 resmi hesabının takipçilerine sunulacak.

Anlaşma, hayranların platform aracılığıyla canlı maçlara, ön izlemelere, oyuncu röportajlarına, takım antrenmanlarına ve kulübün tarihindeki unutulmaz anlara ulaşmasını sağlayacak.

Düzenlemenin canlı maç kısmı açıklanmadı, ancak Twitter'da canlı maç yayınlayan ilk Serie A kulübü olacak.

Geçtiğimiz yıl boyunca, Twitter, hayranlarıyla etkileşim konusundaki yaklaşımından övgüyle söz eden bir dizi yeni ve özel içerikle kanalını zenginleştirmeye yardımcı olmak için Roma’lılarla birlikte çalıştı. Sosyal medya analisti Deportes & Finanzas tarafından yayınlanan veriler, kulübün İngilizce konuşulan tüm Avrupa kulüpleri arasında en yüksek katılım yüzdesine sahip olduğunu buldu.

Kulübün finansal direktörü Francesco Calvo; ” Roma'nın yenilikçi ve ödüllü sosyal stratejisi, spor dünyasında bir dönüm noktası olarak tanındı ve İtalya ile bu tür bir iş ortaklığı anlaşmasını imzalayan ilk kulüp haline gelmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu anlaşma, taraftarlarımıza ve takipçilere daha da çekici bir deneyim sunmamızı, daha fazla kulüple yakınlaşmamızı, mevcut ve gelecekteki sponsorlarımızın değerini artırma fırsatını vermemizi sağlayacaktır.” dedi.

Yorumlar