Akıllı saat ile EKG çekebilirsiniz

19/02/19

Akıllı saat ile EKG çekme özelliği Apple Watch 5S ile hayatımıza girmişti. Sadece ABD’de kullanılabilen u özellik, diğer ülkelerde de test edilmeye başlandı.

Yutulabilir iğne geliştirildi!

12/02/19

Yapılan yeni bir bilimsel çalışma ile şeker hastaları gibi çok sık iğne kullanan bireylerin vücutlarına çeşitli maddeleri entegre etmek üzere yenilikçi ve yutulabilir bir iğne kapsülü icat edildi. Kapsül ilk olarak bilim insanlarından oluşan bir ekip tarafından domuzlar üzerinde denendi.

Kanser tedavisinde yeni yöntem bulundu!

30/01/19

MuTaTo adı verilen yeni tedavi sistemi, kanser hücrelerini daha farklı tekniklerle öldürmeyi amaçlıyor. Konu üzerinde uzun süreli çalışmalar yürüten ekip, oldukça büyük bir ilerleme kaydetti.

Apple sağlık uygulamasıyla cihaz hediye edecek!

30/01/19

Apple, şimdilerde Dünya’nın sayılı sigorta şirketlerinden olan Aetna ile birlikte çalışıyor. Hedeflerinde çok daha kişisel ve bilgili bir sağlık asistanı olan ikili, çok bir projeyle karşımıza çıkacak.

Hackerlar DNA test kiti gönderdi

18/01/19

Amazon ile işbirliği yapılarak gerçekleştirilen, arkadaşına MyHeritage hediye et kupon kazan kampanyasında, hackerlar 2000’den fazla DNA testini rastgele postaladı.