Yuvarlak dokunmatik ekran: Magicscroll

07/09/18

Queen’s Üniversitesi’nin İnsan Medya Laboratuvarı’ndaki araştırma uzmanları, akıllı telefon ve tablet görevini aynı anda yapabilen bir prototip dokunmatik ekran cihazı geliştirdiler.

Apple Watch liderliği devam ediyor

05/09/18

Teknoloji denildiği zaman akla gelen ilk marklardan biri olan Apple, giyilebilir akıllı cihazı Apple Watch ile pazardaki liderliğini sürdürmekte. Akıllı saat Apple Watch’un popülaritesi, nerdeyse ilk çıktığı günden bu yana durmaksızın artmakta.

Tesla kablosuz şarj cihazı satışa çıktı

31/08/18

Tesla kablosuz şarj cihazı Qi ile farklı tüketicilere yönelik yeni bir ürün sundu. Tesla kablosuz şarj cihazı Qi, günlük hayatı daha pratik hale getirmek için geliştirildi.

Akıllı bileklik sivrisinekleri kovuyor

26/08/18

Dijital yaşamamızı kolaylaştıran akıllı bileklikler, artık sivrisinek kovma görevini de üstleniyor. Nopixgo akıllı bileklik, kullanıcıyı sivrisineklerden koruyor.

Teknoloji ve Bilim yayıncılığına yön verecek editörler arıyoruz!

17/08/18

Dijitron TV ailesine katılmak üzere, Teknoloji ve Bilim yayıncılığına yön verecek freelance editörler arıyoruz. Ekibimizde yer almak istiyorsanız tek yapmanız gereken, bu formu doldurmak ve hazırladığınız örnek haber yazınızı info@dijitron.tv mail adresine göndermek.

Dijital müzik oynatıcısı satışa sunuldu

15/08/18

Sony’nin dijital müzik oynatıcısı DMP-Z1 High-End Audio Visual Show etkinliğinde tanıtıldı. Dijital müzik oynatıcısı Sony DMP-Z1, teknik özelliklerinin yanı sıra fiyatıyla da dudak uçuklatıyor.

TV ile Bitcoin madenciliği yapılıyor

05/08/18

Bitcoin madenciliği yapabilen donanımlara bir yenisi daha eklendi. Canaan isimli firma tarafından geliştirilen TV ile Bitcoin madenciliği yapılabiliyor.