iPad klavyeli kılıf rehberi 2019

20/02/19

iPad klavyeli kılıf almayı düşünen okurlarımız için güncel ürünler hakkında geniş bir rehber hazırladık. Günümüzde iPad kullanarak birçok işinizi kolayca halledebilirsiniz. Eğer iPad için bir de klavye satın alırsanız, bu durumda işlerinizi çok hafif bir bilgisayara dönüşen iPad ile halledebilirsiniz.

Gelecek 10 yılda hayatımıza girecek yeni teknolojiler!

16/02/19

Şimdilerde gözümüze çarpan ama bizlere çok uzak görünen birçok teknolojik gelişme, önümüzdeki 10 yıl içerisinde hayatlarımızda yer almaya başlayacak. Bu yeni teknolojileri büyük ihtimaller doğrultusunda derledik ve sizler için detaylı bir rehber hazırladık.

Hafta sonu bülteni: Bu hafta neler oldu?

16/02/19

Teknoloji dünyasında dakikalar çok büyük şeyler ifade ediyor. Her geçen zaman zarfında bir yerlerde yeni şeyler bulunuyor ve Dünya teknolojisine kazandırılıyor. Teknoloji ile dolu, Dijitron TV okurlarını mutlu eden bir hafta geçirdik. Bu haftanın teknoloji kritiğini burada bulabilirsiniz.

Fosili yürüten robot icat edildi!

15/02/19

Orobates Pobsti adındaki bir canlının yaklaşık 290 milyon yıl önceki yaşantısını merak eden araştırmacılar, bu canlının fosilini incelemeye başladılar. Hareket ve yürüyüş kabiliyeti üzerine çalışmalar yapan ekip, OroBOT adında fosili yürütebilen bir robot geliştirdi.

GPS olmadan yön bulabilen robot geliştirildi

15/02/19

Günümüzde üretimi yapılan hemen her robotta yön bulma işlemi için GPS bulunmaktadır. Bu eklenti sayesinde robotlar oldukları konum hakkında yeterince bilgi alabilir ve tanımlanan merkeze istenilen yerden GPS yardımıyla dönüş yapabilirler. Bu teknolojiyi geride bırakan ve karıncalardan ilham alınarak üretilen yeni bir pusula sayesinde robotlar yön bulabiliyor.

ePttAVM tanzim satış fiyatları ne kadar?

14/02/19

ePttAVM tanzim satış işlemlerine başlayarak, müşterilerin istedikleri ürünleri dijital ortamda satın alabilmelerini sağlıyor. ePttAVM'den satın alınan bu ürünler, kargo ile müşteriye ulaştırılıyor.

Bankacılık devi dijital para çıkarıyor!

14/02/19

ABD merkezli uluslararası bankacılık ve finansal hizmetler alanında faaliyet gösteren JPMorgan Chase & Co. şirketi kripto para piyasasına giriş yapıyor. JPMorgan Chase & Co. kendi dijital parasını çıkaracak.