Sürücüsüz taksiler hizmete başlıyor

15/10/18

Yıllık tüketici elektroniği fuarı Gitex’te, Dubai'nin Roads and Transport Authority kurumu (RTA), sürücüsüz taksi projelerinin tanıtımını yaptı.

Tesla 100 bininci Model 3’ü üretti

15/10/18

2017 yılında üretimine başlanılan Tesla Model 3, Model S’e göre daha makul fiyatlı olarak satılması planlanarak tasarlanmış bir arabaydı. 2016 yılında duyurulduğu gün 300 binin üzerinde rezervasyon aldı. Ki bu en bilindik model olan Model S in 3 katından fazlaydı.

Amy Winehouse hologram konserleri geliyor

14/10/18

Ölümünün üzerinden 7 yıl geçen ünlü şarkıcı Amy Winehouse’un hologram konserlerinin çalışmaları başladı. Proje, Los Angeles’lı BASE Hologram firması ile Amy Winehouse Foundation* tarafından ortak olarak yürütülecek.

Boston Dynamics’in robotunun yeni videosu yayınlandı

12/10/18

Boston Dynamics, geliştirdiği 4 ayaklı robotunun yeni performans videosunu yayınladı. Takenaka ve Fujita şirket binalarının inşaatlarında çekilen videoda robot, merdiven çıkma-inmede ve engelli yollarda büyük başarı sergiliyor.

Bitcoin’in sidechain’i olan Liquid artık kullanımda

12/10/18

Blockstream firması 3 yılı aşkındır ‘Liquid’ isimli Bitcoin blockchain ağının bir sidechain’i (yan zinciri) üzerinde çalışıyordu. Liquid’in hayata geçmesinin ardından Bitcoin’de birkaç saat içerisinde yaşanan %4’lük değer kaybının ardından gözler Liquid’e çevrildi.

Vestel’den yerli otomobil açıklaması geldi

12/10/18

Vestel, 11 Ekim tarihinde ortaya çıkan yerli otomobil haberleri hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır" ifadesine yer verildi.