TikTok 1 milyar indirmeyi geçti
UYGULAMA

TikTok 1 milyar indirmeyi geçti

27-02-2019

Sosyal medya devlerine resmen fark atan TikTok, oldukça büyük bir başarı gösterdi. 2018 yılında en çok indirilen sosyal medya uygulamaları arasında ilk üçte tutunmayı başaran TikTok, çok ama çok büyük bir güç haline geldi.

TikTok Asya’nın patronu oldu

Android ve iOS platformlarında 1 milyar indirmeyi geri bırakan müzikli sosyal medya uygulaması TikTok; Facebook’un toplamda 711 milyon, Instagram’ın ise toplamda 444 milyon kez indirildiği 2018 yılında tam 663 milyon kullanıcı tarafından indirildi.

TikTok indirme rakamları arasında ikinci olmuş gibi görünse de, TikTok bünyesindeki yayınlar tek bir uygulamadan yapılmıyor. Şirketin bazı özel coğrafi bölgelere sunduğu kısıtlı modlu TikTok uygulamaları da bulunuyor. Bu paravan uygulamalarda hesaba katıldığında uygulama ciddi bir fark atıyor.

TikTok saman alevi misali, bir anda patladı ve sonrasında her yere yayılmaya başladı. Yapılan reklamların gücü her ne kadar küçümsense de, TikTok kullanıcılarının birçoğunun sosyal medya reklamları ile elde edildiği belirtiliyor.

Ülkemizde de birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılan TikTok uygulaması, sesli ve görüntülü efektler ile içerik oluşturmanıza yardımcı oluyor.

 

Yorumlar