TV ile Bitcoin madenciliği yapılıyor
TEKNOLOJİ

TV ile Bitcoin madenciliği yapılıyor

05-08-2018

Bitcoin madenciliği yapabilen donanımlara bir yenisi daha eklendi. Canaan isimli firma tarafından geliştirilen TV ile Bitcoin madenciliği yapılabiliyor.

Kripto para madenciliği donanımları üreten Canaan Creative, yeni cihazı Avalonminer Inside’ı tanıttı. Madencilik yapan TV ile kullanıcılar, TV’lerini izlerken madencilik yapabiliyor. 100W/T seviyesinde olan TV, A3210 16 nm ASIC çipi ile saniyede 2.8 trilyon hash (blok işlemlerinin özeti) işlem yapabiliyor. 4K çözünürlüğünde 43 inçlik bir panele sahip olan cihaz, TV izlerken para kazanmayı sağlıyor.

Kripto para madenciliğine talep artıyor

Hong Kong merkezli şirket, bu yılın başlarında 200 milyon dolar yatırım almıştı. Madencilik donanımları piyasasının yüzde 19,5’ini elinde bulunduran şirket, başka cihazları da madencilik yapabilecek hale getirmeyi planlıyor. Şirketin gelecekteki çalışmalarıyla kirpto para madenciliği yapan bulaşık makinesi görmek sürpriz olmayacak.

Kripto para madenciliği, özellikle yoksul ülkelerdeki vatandaşlar için önemli bir gelir kaynağı haline geldi. Örneğin; Venezuela'da ekonomik kriz nedeniyle iş bulmakta zorlanan halk, geçimini sağlamak için kripto para madenciliği yapıyor.

Yorumlar