Ücretsiz dosya paylaşım servisi: Firefox Send
TEKNOLOJİ

Ücretsiz dosya paylaşım servisi: Firefox Send

13-03-2019

Firefox, ücretsiz dosya paylaşım servisi Firefox Send’i duyurdu. Bu servisle büyük boyutlu dosyalarını kolaylıkla paylaşabileceksiniz.

Ücretsiz dosya paylaşım servisi Firefox Send nasıl kullanılıyor?

Büyük boyutlu dosyaları paylaşmak istediğimizde Google Drive, DropBox ve WeTransfer gibi sınırlı seçeneklerle karşılaşıyoruz. Ancak Firefox bu işlemler için yeni bir alternatif olan Firefox Send’i duyurdu.

Ücretsiz dosya paylaşım servisi olan Firefox Send’i kullanmak için öncelikle buraya tıklayarak web sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra göndereceğiniz dosyayı seçip, alıcı adresini girmeniz gerekiyor. Bu adımları tamamladıktan sonra Firefox Send dosyayı karşı tarafa gönderiyor ve bir bağlantı linki oluşturuyor.

Üstelik finansal bilgiler gibi önemli detaylar içeren dosyaları göndermek istediğiniz uçtan uca şifreleme de kullanabiliyorsunuz. Dosyanın o bağlantı linkinde kaç gün kalacağını da siz belirliyorsunuz.

Firefox hesabı olmayan kullanıcılar en fazla 1 GB boyutunda dosya aktarımı yapabilirken, Firefox hesabı olan kullanıcılar ise 2.5 GB’a kadar dosya paylaşımı yapabiliyor.

Yorumlar