Uyku sorununu çözen kulaklık geliştirildi!
SAĞLIK

Uyku sorununu çözen kulaklık geliştirildi!

13-11-2019

Geliştiriciler, uyku sorununu çözen kulaklık tasarladı. Yeni geliştirilen bu kulaklık, kullanıcının yarım saat gibi kısa bir sürede uykuya dalmasını sağlıyor.

Uyku sorununu çözen kulaklık: Modius SLEEP

İrlanda’da faaliyet gösteren Neurovalens isimli bir şirket, uyku sorunu yaşayan kişilere yardımcı olacak yeni ürününü tanıttı. Şirketin tanıttığı kulaklık benzeri ürün, sıradan kulaklılara kıyasla önemli farklılıklara sahip.

Öncelikle bu kulaklık ses iletimi yapmak yerine, elektriksel sinyal iletimi yapıyor. Uyumak istedikten sonra bu kulaklık takıldığında, beyindeki uyku nöronları hareket geçiyor ve kullanıcı yarım saat gibi kısa bir sürede uykuya dalabiliyor.

Modius SLEEP isimli ürünün kullanmanın, uyku ilaçlarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırabileceği belirtiliyor. Ayrıca Modius SLEEP’in herhangi bir yan etkisinin de olmadığı söyleniyor.

Halen geliştirmeleri devam eden ürün için Indiegogo üzerinden kitlesel fon toplanmaya devam ediyor. Ürünün bağış topladıktan sonra satışa sunulması bekleniyor. Uyku sorunun çözen kulaklığın satış fiyatı ise ortalama 250 dolar olacak.

Yorumlar