Virgin Galactic uzay testlerine başlıyor
BİLİM

Virgin Galactic uzay testlerine başlıyor

10-10-2018

İlk ticari uzay turizmi girişimi olan Virgin Galactic, uzay testleri aşamasına geldi. Yönetici Branson Salı günü verdiği bir CNBC röportajında, önümüzdeki haftalar içinde bir test uçuşunun gerçekleşeceğini aktardı. Kendisinin ve diğer ekip üyelerinin bir yıl bitmeden bu ticari göreve katılacağını söyledi.

Virgin Galactic bu sene üç başarılı roket test uçuşunu tamamladı

Uzay turizmi hizmeti devreye girdiğinde, iki mürettebat ve altı ödeme yapan yolcu ile uzay yolculuğuna başlayacak. Bu gemide yer alan kişiler yerçekimsiz ortamı birkaç dakika deneyimleyebilecekler.

İlgili Haber: Voyager 2 yıldızlararası alana çok yaklaştı

Yaklaşık 700 kişi zaten uzay gemisinde bir koltuk için 250.000 dolar ödediler. Virgin Galactic, bugün bir bilet satın alan kişinin, en az 2021 yılına kadar beklemek zorunda kalacağını söyledi. Bu pahalı ücretin yolculuğa çıkmak isteyen çoğu insanın erişimini engellediğini kabul eden Branson, CNBC'ye, fiyatın önümüzdeki on yılda yaklaşık 40 – 50 bin dolara düşebileceğini söyledi.

Virgin Galactic, Amazon’un patronu Jeff Bezos'un sahip olduğu bir uzay şirketi olan Blue Origin ile de ciddi bir rekabet içerisinde olduğunu da belirtelim.

Kaynak: https://www.digitaltrends.com/cool-tech/virgin-galactic-weeks-away-from-first-manned-test-flights-in-space/

Yorumlar