Westpac temassız ödeme ürünlerini tanıttı
TEKNOLOJİ

Westpac temassız ödeme ürünlerini tanıttı

10-10-2018

Avusturalya bankası Westpac temassız ödeme ürünüleri olan “Centsitive Objects” i müşterilerinin kullanımına sundu. Böylelikle Apple Pay gibi popüler ödeme yöntemlerine yeni bir alternatif eklendi.

Apple Pay’in yerine kendi ödeme ürünlerini tercih ediyorlar

Apple Pay gibi sistemlerin yaygınlaşmasına direnen bankalar, kendi çözümlerini piyasaya sürmeyi tercih ediyor. Bu bağlamda batarya kullanmayan temassız ödeme yöntemlerini geliştiren Westpac, tasarım odaklı ürünlerini müşterilerinin beğenisine sundu.

Bankanın marka müdürü Jenny Melhuish; "Yaklaşık 56.000 müşterimiz, her gün ödeme işlemlerini PayWear ile gerçekleştiriyor. Bu nedenle de mevcut aksesuar çeşitlerimizi geliştirmek için şık, ince ve uygun bir yol sunan özel bir şey sunmak istedik." diyor.

İlgili Haber: Türkiye’nin en sevilen markaları belli oldu

Sundukları ürünleri 20 ile 30 Avusturalya doları bandında listeleyen banka, modaya uygun olmakla birlikte su geçirmezlik ve dayanıklılık özelliklerine de dikkat etmiş görünüyor.

Yerel rakiplerinden ANZ Bank, Apple Pay’e destek sunarken, Westpac’ın kendi ürünleriyle bu alana girmesi dikkat çekti. Banka, Apple’ın aldığı komisyonu bu şekilde pas geçmek istemiş gibi görünüyor.

Kaynak: https://www.zdnet.com/article/westpac-launches-designer-wearable-payments-accessories/#ftag=RSSbaffb68

Yorumlar