Amazon hasta olduğunuzu tespit edebiliyor

11/10/18

Amazon, ev asistanı Alexa için hasta hissettiğiniz zamanları tanımlayacak ses modeli analizini ve ses tanıma özelliğini kullanacak yeni bir patent aldı.

Westpac temassız ödeme ürünlerini tanıttı

10/10/18

Avusturalya bankası Westpac temassız ödeme ürünüleri olan “Centsitive Objects” i müşterilerinin kullanımına sundu. Böylelikle Apple Pay gibi popüler ödeme yöntemlerine yeni bir alternatif eklendi.

Türkiye’nin en sevilen markaları belli oldu

04/10/18

11. kez düzenlenen Türkiye’nin Lovemark’ları araştırması sonuçlandı. En sevilen markalar araştırma, toplam 22 kategoride 3090 kişiden elde edilen veriler ile yapıldı.

Çocuk istismarı DNA’da iz bırakıyor

02/10/18

Kolombiya Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi’ndeki epigenetik* araştırmacıları, çocukluk döneminde istismar mağduru olan kişilerin, yetişkin olduklarında DNA bölgelerinde bu travma izini taşıyabileceğini ileri sürdüler.

‘Selfie Yasak!’ alanları geliyor

01/10/18

Turistik bölgelerde selfie çekinmek isteyen insanların ölümlerü ve yaralanmaları nedeniyle yeni kurallar uygulanmaya başlıyor. Bunlardan birisi de ‘Selfie Yasak’ alanları oldu.

RTÜK internet yayınları yönetmeliği kabul edildi

26/09/18

Mart ayında RTÜK Kanunu’na eklenen maddelerle internet yayıncılığının da denetlenmesi istenilmişti. Büyük tartışmalara yol açan bu gelişmenin ardından; bu denetlemenin hangi platformları kapsayacağı, televizyon ve radyolardaki kadar kapsamlı ve katı kurallara sahip olup olmayacağı büyük tartışma konusu oldu.

Hayat kurtaran ultrasonik bant

16/09/18

Giyilebilir teknoloji denildiği zaman günümüzde akıllara ilk olarak akıllı saat ve bileklik gibi basit teknolojik cihazlar gelmekte. Ancak araştırmacılar sayesinde giyilebilir teknoloji bambaşka bir boyuta ulaşmış bulunmakta.

Akıllı yemek tarifi uygulaması PixFood ile tanışın

11/09/18

PixFood, temel anlamda yapay zeka yardımı ile gelişmiş fotoğraf tanıma odaklı bir yemek tarifi uygulaması. Uygulama ile elinizde bulunan yemek malzemelerinin fotoğraflarını çekerek, size en uygun yemek tarifine ulaşmanız amaçlanıyor.